Sport verbindt en geeft toekomstkansen tijdens de negende Ultimate Sports Quiz

De negende editie van de Ultimate Sports Quiz op 20 november 2025 was een fantastisch feest. En deze was een bijzondere, want Johann Olav Koss was aanwezig. Voor veel mensen bekend om zijn fantastische schaatsprestaties als viervoudig Olympisch kampioen, maar ook omdat hij 25 jaar geleden Right To Play oprichtte. Daarom speelden we gisteren ook maar voor één doel: kinderen kans geven op een beter toekomst.
Ruim 200 deelnemers uit 22 teams streden voor felbegeerde prijzen. Hersenen werden gekraakt, (blind) obstakelruns overwonnen, alles om bovenaan in het klassement te komen. En helemaal top om dan een beetje extra sportkennis in te kopen door één van onze geweldige dreamteamers een rondje in je team te laten meespelen!
En wát een dreamteam was dat: Open water kampioen Sharon van Rouwendaal, hockey helden Jacques Brinkman, Wouter van Pelt, en Pirmin Blaak, 3x3 basketbal kampioen Arvin Slagter, judoka legende Ben Sonnemans, schaatsiconen Erben Wennemars en Thomas Krol, en sportjournalisten Rypke Bakker, Rivkah op het Veld, en Milan van Dongen. ONTZETTEND BEDANKT! 💛
Hosts en ambassadeurs Tessa Veldhuis en Jeroen Stekelenburg zorgden er uiteraard weer voor dat de sfeer er goed in zat, dat alles in goede orde verliep, én dat er op mooie veilingitems werd geboden. Ook kregen deelnemers de kans om in stijl te spelen door een limited edition sportsjaal aan te schaffen, ontworpen door Jennifer van Doudoudles. Als kers op de taart, sloot zangeres Fleur Raateland de avond swingend af vanaf het podium.
En de winnaars zijn...
Er werd weer flink gestreden om de titel. Deze teams hebben de top 3 behaald:
- Team Urzaiz
- Team Appeltje Eitje
- Team House of Sports
Van harte gefeliciteerd!
Spelen voor een betere toekomst
In deze quiz waren we eigenlijk allemaal winnaars, want samen hebben we ervoor gezorgd dat 2321 kinderen een jaar lang kunnen sporten en spelen in onze programma’s. Dat is fantastisch!
Extra speciaal om de sports quiz dit jaar bij het Friendship Sports Centre te vieren, waar ze zich elke dag inzetten om kinderen met een beperking toegang tot sport en spel te geven. Samen voor een betere wereld voor kinderen. Álle kinderen. Wereldwijd.
BEDANKT!
Enorme dank aan alle mensen hierboven genoemd, alle deelnemers, al onze vrijwilligers, ambassadeurs, dreamteamers, en ook:
- Sonja Werners voor de regie
- Pascal van Upbeatles voor de Quiz
- Smile Utrecht voor de techniek
- Ramon & Mike van Friendship Sports Centrevoor de challenge
- Kick & Rush, Marit Bouwmeester, Sprekershuys, Arvin Slagter, Liverpool Foundation, House of Sports, Erben Wennemars, Thijs van Dam, Thomas Dekker, Nijha voor de veilingitems.
- Robert Sanders voor de foto’s
- Jennifer van Doudoudles voor de sjaals
- NOS voor de beelden

