Help kinderen in het Midden-Oosten. Doneer nu →

Noodoproep: help kinderen in Libanon, Gaza en de Westelijke Jordaanoever

CEF2026_LandingPageImage_2

Kinderen hebben onze hulp nodig

De situatie in Libanon is snel verslechterd, met overal vernielingen en veel mensen op de vlucht. Meer dan 10.000 gezinnen zijn uit hun huizen verdreven en velen zoeken tijdelijk onderdak in scholen en andere geïmproviseerde plekken.

In heel Libanon, Gaza en de Westelijke Jordaanoever leven kinderen in grote onzekerheid. Ontheemding, onrust en blootstelling aan geweld verstoren niet alleen hun veiligheid, maar ook hun emotionele welzijn en toegang tot onderwijs.

Op momenten als deze hebben kinderen meer nodig dan alleen onderdak. Ze hebben behoefte aan stabiliteit, volwassenen die ze kunnen vertrouwen, een veilige leeromgeving en gestructureerde psychosociale ondersteuning om hun angst te verwerken en weer een gevoel van normaliteit te krijgen.

Copy of CEF2026_WebsiteGraphic

Right To Play's werk in het Midden-Oosten

Right To Play is al bijna 20 jaar actief in Libanon, Gaza en de Westelijke Jordaanoever. Onze programma's helpen meer dan 6.700 kinderen en 240 leraren en coaches.

We zetten de kracht van spelen in om kinderen de veiligheid en stabiliteit te geven die ze nodig hebben om te herstellen van trauma's en weer te kunnen leren. We bieden kinderen bescherming en psychosociale ondersteuning, en geven leraren en ouders de middelen om kinderen te helpen bij het omgaan met crises.

Onze focus

In tijden van conflict richten we ons vooral op:

  • Het bieden van psychosociale noodhulp aan kinderen die trauma’s en stress meemaken
  • Het ondersteunen van veilige en stabiele leeromgevingen
  • Het voorzien van hulpmiddelen voor opvoeders en partners om kinderen door de crisis heen te helpen
  • Het aanpassen van programma’s om de continuïteit waar mogelijk te behouden

De teams van Right To Play volgen de ontwikkelingen op de voet en passen de programma’s aan zodra de omstandigheden dat toelaten. Alle medewerkers zijn veilig en in veiligheid.

NLNO of CEF2026_WebsiteGraphic

Jouw steun is nu van groot belang

Flexibele financiering is in deze fase van cruciaal belang. Met jouw donatie kunnen we:

  • Noodhulp voor kinderen mobiliseren zodra de omstandigheden dat toelaten
  • Onderwijs- en psychosociale programma’s aanpassen in de getroffen gemeenschappen
  • Snel reageren op veranderende behoeften in Libanon, Gaza en de Westelijke Jordaanoever

Kinderen mogen niet in hun eentje opdraaien voor de langdurige emotionele gevolgen van oorlog en conflict.

Doneer nu om ervoor te zorgen dat kinderen die door de crisis zijn getroffen, de emotionele en educatieve steun krijgen die ze zo dringend nodig hebben.

Children's Emergency Fund Response Area